Hrajeme si s dětmi

DIVADÉLKO malé Bo


telefon: 604 52 32 69
Javorník okr. Jeseník
IČ: 87580420

divadelkomalebo@seznam.cz

VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍ POŘADY PRO NEJMENŠÍ

          

   JANKU CO TO ZNAMENÁ, KDYŽ TI SVÍTÍ ČERVENÁ !!!

- výchovně vzdělávací pořad zaměřený na dopravní výchovu pro a I. stupeň základních škol. Děti se společně s Jankem, který přišel ze zapomenutého kraje, vydají do ulic města a budou řešit různé dopravní situace.  Naučí se správně přecházet silnici bez přechodu pro chodce, ale i s přechodem a semaforem. Společně si řekneme základní pravidla silničního provozu, jak je důležitá reflexní barva a základní pravidla pro malé cyklisty.

- tyto pořady vznikly ve spolupráci s POLICIÍ ČESKÉ REPUBLIKY JESENÍK a ZP MV .

 

Plakát ke stažení  -_ Dopravní výchova. pdf

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 ZDRAVOVĚDA S RADKEM

-tento pořad se věnuje už podle názvu zdravovědě.  S dětmi se projdeme ordinací pana doktora, kde si děti prohlédnou opravdové zdravotní nástroje.

Čas věnujeme: OČKOVÁNÍ, PREVENCI, ÚRAZŮM, a NEBEZPEČÍ PÍCHNUTÍ VOSOU nebo VČELOU.

Celý pořad je vytvořen tak, aby se děti nebály při návštěvě lékaře a také se naučily, jak si zavolat pomoc.

 

Plakát ke stažení - Zdrvověda s  Radkem .pdf

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POHÁDKY

HRAJEME SI NA DIVADLO

S KRTEČKEM V DIVADLE

-  KRTEČEK  provede děti  divadelním světem a zahrají si s ním opravdové divadlo. Součástí tohoto pořadu jsou krátké pohádky, ve kterých si děti zahrají hlavní role. Program je vhodný do divadel, školek, škol, ale i sálů, tělocvičen a třeba i na zahradu.

Plakát ke stažení  -  Krtek s myškou v divadle.pdf

 

VESELÉ VELIKONOCE ...

Pořad věnovaný Velikonočním svátkům a jaru. Radek s dětmi se snaží rozveselit smutné kuřátko a proto mu společně zahrají pohádku  O kuzlátkách. Vše se vydaří a jaro může začít...

 

PIRÁTSKÁ POHÁDKA  ...

"Pirát Randulínek kapitánem" - aneb i piráti se musí učit!

 Starý pirát Jack Sparrow se chystá na odpočinek a chce předat živnost svému synáčkovi Randulínkovi. Jenže ten nikdy nechodil do školy anic neumí. Musí se tedy naučit pirátskému řemeslu, jenže Randulínek je pěkný něšika a není pro něj snadné se tomuto řemeslu vyučit. Proto potřebuje pomoc od děti.

 

Plakát ke stažení  -  Pirátská pohádka. pdf

 

ČARODĚJNÁ POHÁDKA - Malý čaroděj a velká 5

- malý čaroděj Oliver dostal v kouzelnické škole z důležitého předmětu čáritmetiky velkou 5, má strach co mu řeknou doma rodiče, tak se rozhodne jít požádat o pomoc čarodějnici Agátu, aby mu 5 odčarovala ze sešitu. Ztratil odvahu a o pomoc prosí děti !!

 

 

Plakát ke stažení - Čarodějná pohádka.pdf

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pasování na  ŠKOLÁKY

HURÁ DĚTI DO ŠKOLY

- tento pořad je vhodný na pasování prvňáků. Děti si s Radkem zahrají dvě pohádky: O červené Karkulce, O zatoulaných písménkách. Potom se rozloučíme se školičkou a společně školáky vyprovodíme do 1. třídy. Děti složí přísahu na slabikář a pak HURÁ DO ŠKOLY !!! :)

Pořad se dá realizovat jak v prostorách školky, na divadle nebo třeba i venku na zahradě.

 

 

Plakát ke stažení - Hurá děti do školy.pdf

 

 RADOVÁNKOVY ČERTOVINY

pořad je vhodný na mikulášské a vánoční besídky. Děti se seznámí s historii Mikuláše a čerta, aktivně jsou zapojeny do celého programu (soutěže a hry), společně si zazpívají vánoční koledy, ale i jiné písničky.  Tento program je vhodný pro děti všech věkových kategorii a lze jej přizpůsobit přání pořadatelů.

 

 

 

VÁNOČNÍ  POŘAD ...

Jak si Ježíšek užil české Vánoce 

pořad je vhodný na různá předvánoční párty a besídky. Děj nás přenese k Ježíškovi domů, který se právě vrátil z návštěvy u svého strýčka Santa Clause a chtěl by slavit vánoce jako v Americe. Děti jej přesvědčí, že nejkrásnější jsou stejně ty naše české vánoce. Celý pořad je provázen živě zpívanými koledami a děti se jako vždy aktivně účastní celého pořadu.