VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍ POŘADY PRO NEJMENŠÍ

          

JANKU CO TO ZNAMENÁ, KDYŽ TI SVÍTÍ ČERVENÁ !!!

- výchovně vzdělávací pořad zaměřený na dopravní výchovu pro a I. stupeň základních škol. Děti se společně s Jankem, který přišel ze zapomenutého kraje, vydají do ulic města a budou řešit různé dopravní situace.  Naučí se správně přecházet silnici bez přechodu pro chodce, ale i s přechodem a semaforem. Společně si řekneme základní pravidla silničního provozu, jak je důležitá reflexní barva a základní pravidla pro malé cyklisty.

- tyto pořady vznikly ve spolupráci s POLICIÍ ČESKÉ REPUBLIKY JESENÍK a ZP MV .

 

Plakát ke stažení  -_ Dopravní výchova. pdf

 ZDRAVOVĚDA SE ŠÁRKOU

-tento pořad se věnuje už podle názvu zdravovědě. Já Šárka jsem původním povoláním Dipl. zdravotní sestra. S dětmi se projdeme ordinací paní doktorky, kde si děti prohlédnou opravdové zdravotní nástroje.

Čas věnujeme: OČKOVÁNÍ, PREVENCI, ÚRAZŮM, a NEBEZPEČÍ PÍCHNUTÍ VOSOU nebo VČELOU.

Celý pořad je vytvořen tak, aby se děti nebály při návštěvě lékaře a také se naučily, jak si zavolat pomoc.

 

Plakát ke stažení - Zdrvověda se Šárkou .pdf

POHÁDKY

VESELÉ VELIKONOCE ...

Pořad věnovaný Velikonočním svátkům a jaru. Radek s dětmi se snaží rozveselit smutné kuřátko a proto mu společně zahrají pohádku  O kuzlátkách. Vše se vydaří a jaro může začít...

PIRÁTSKÁ POHÁDKA  ...

"Pirát Randulínek kapitánem" - aneb i piráti se musí učit!

 Stará pirátka Žakelína se chystá na odpočinek a chce předat živnost svému synovi Randulínkovi. Musí ho tedy naučit pirátskému řemeslu. Randulínek je velmi hloupý a není pro něj snadné se tomuto řemeslu vyučit. Proto potřebuje pomoc od děti.

 

Plakát ke stažení  -  Pirátská pohádka. pdf

ČARODĚJNÁ POHÁDKA

MALÝ ČARODĚJ A VELKÁ  5

- malý čaroděj Oliver dostal v kouzelnické škole z důležitého předmětu čáritmetiky velkou 5, má strach co mu řeknou doma rodiče, tak se rozhodne jít požádat o pomoc čarodějnici Agátu, aby mu pomohla odčarovat 5 ze sešitu.

 

 

Plakát ke stažení - Čarodějná pohádka.pdf

 

ROZLOUČENÍ SE ŠKOLÁKY

HURÁ DĚTI DO ŠKOLY

- tento pořad je vhodný na pasování prvňáků. Děti si s Radkem a Šárkou zahrají dvě pohádky: O červené Karkulce, O zatoulaných písménkách. Potom se rozloučíme se školičkou a společně školáky vyprovodíme do 1. třídy. Děti složí přísahu na slabikář a pak HURÁ DO ŠKOLY !!! :)

Pořad se dá realizovat jak v prostorách školky, na divadle nebo třeba i venku na zahradě.


Plakát ke stažení - Hurá děti do školy.pdf

HRAJEME SI NA DIVADLO

KRTEK S MYŠKOU V DIVADLE

- kreslené postavičky KRTEČEK a MYŠKA Vás provedou divadelním světem a zahrají si s dětmi opravdové divadlo. Součástí tohoto pořadu jsou krátké pohádky, ve kterých si děti zahrají hlavní role. Program je vhodný do divadel, školek, škol, ale i sálů, tělocvičen a třeba i na zahradu.

 

 

 

Plakát ke stažení  -  Krtek s myškou v divadle.pdf

 RADOVÁNKOVY ČERTOVINY

 RADOVÁNKOVY ČERTOVINY-

pořad je vhodný na mikulášské a vánoční besídky. Děti se seznámí s historii Mikuláše a čerta, aktivně jsou zapojeny do celého programu (soutěže a hry), společně si zazpívají vánoční koledy, ale i jiné písničky.  Tento program je vhodný pro děti všech věkových kategorii a lze jej přizpůsobit přání pořadatelů.

 

VÁNOČNÍ  POŘAD ...

Jak si Ježíšek užil české Vánoce -

pořad je vhodný na různá předvánoční párty a besídky. Děj nás přenese k Ježíškovi domů, který se právě vrátil z návštěvy u svého strýčka Santa Clause a chtěl by slavit vánoce jako v Americe. Andělka ho spolu s dětmi přesvědčí, že nejkrásnější jsou stejně ty naše české vánoce. Celý pořad je provázen živě zpívanými koledami a děti se jako vždy aktivně účastní celého pořadu.